Inteligentny dom

Inteligentny dom

Inteligentny dom z systemem alarmowym

Dzięki wykorzystaniu modułów wyjść możemy w prosty sposób uzyskać tzw. inteligentny dom, którym będziesz mógł sterować za pomocą aplikacji MyJABLOTRON. Włączanie oświetlenia domu, otwieranie bramy garażowej, nawadnianie trawnika czy sterowanie ogrzewaniem w domu – to wszystko możesz zrobić za pomocą aplikacji mobilnej w telefonie. Można również zautomatyzować niektóre funkcje aby uruchamiały się w określonych przez nas godzinach.

Włączanie i wyłączanie

Jest tak samo proste jak sterowanie systemem alarmowym za pomocą klawiatury lub zdalnie przy użyciu aplikacji mobilnej. Za pomocą jednego przycisku możesz załączać i wyłączać daną funkcję, np. otwieranie bramy wjazdowej.

Kalendarz działań

W kalendarzu możemy ustawić dni tygodnia i godziny, w których urządzenia będą się automatycznie włączać i wyłączać. Dzięki temu możesz ustawić godziny pracy zraszaczy ogrodowych lub działanie oświetlenia podwórka.

Działania automatyczne

Dzięki tej funkcji możesz określić jakie działania mają być ze sobą powiązane. Możesz np. po otwarciu bramy wjazdowej ustawić automatyczne włączenie oświetlenia domu lub podwórka i uruchomienie ogrzewania.

Przykładowe rozwiązania:

Automatyczne sterowanie ogrzewaniem

Możesz wykorzystać swój system alarmowy do sterowania temperaturą w domu – dzięki termostatom możesz zaprogramować żądaną temperaturę i godziny w jakich ma działać ogrzewanie. Po uzbrojeniu alarmu system może automatycznie zmienić temperaturę z komfortowej na ekonomiczną, a za pomocą aplikacji MyJABLOTRON możesz ją zdalnie monitorować i regulować.

Oświetlenie domu i drogi dojazdowej

Oświetlenie możesz włączać i wyłączać aplikacją w swoim telefonie lub tym samym pilotem, którego używasz do uzbrajania alarmu i otwierania garażu. Możesz również ustawić godziny, w których oświetlenie domu jest włączone, a oświetlenie drogi dojazdowej aktywować automatycznie na czas np. 5 minut po otwarciu bramy garażowej lub wjazdowej.

Otwieranie bramy garażowej

Nie musisz już szukać pilota aby otworzyć bramę garażową – dwukrotne mignięcie długimi światłami wystarczy aby ją otworzyć. Wykorzystując aplikację MyJABLOTRON możesz ją również otworzyć zdalnie w sytuacji kiedy np. przyjadą goście, kurier z przesyłką lub jesteś na etapie budowy domu i chcesz wpuścić ekipę budowlaną bez przyjeżdżania na działkę.

Wykrywanie pożaru i zadymienia

Czujki wykrywające miejscowe podwyższenie temperatury i zadymienie w pomieszczeniach, pozwalają wykryć pożar już na początku jego powstania. Dzięki powiadomieniu na nasz telefon możemy od razu zareagować i tym samym skutecznie udaremnić jego rozprzestrzenianie.

Automatyczny zawór wody

W przypadku awarii pralki lub zmywarki i związanym z tym wyciekiem wody, dzięki zainstalowanym czujnikom zalania możesz do minimum ograniczyć powstałe szkody. Po wykryciu zalania przez czujnik uruchamia się zawór, który odcina dopływ wody do całego domu i tym samym zapobiega dalszemu zalewaniu pomieszczeń. W tym samym momencie system poinformuje Cię o zaistniałej sytuacji abyś mógł na nią szybko zareagować.

Automatyczne podlewanie trawnika

Już nie musisz się martwić o to, kto podleje Twój trawnik, kiedy Ty jesteś na urlopie. Możesz włączyć podlewanie zdalnie za pomocą aplikacji MyJABLOTRON albo ustawić dokładne daty i godziny podlewania przed wyjazdem.

Otwieranie bramy wjazdowej

Nie musisz już szukać oddzielnego pilota aby otworzyć bramę wjazdową – możesz do tego wykorzystać tego samego pilota, którym rozbrajasz i uzbrajasz system alarmowy. Wykorzystując aplikację MyJABLOTRON możesz ją również otworzyć zdalnie w sytuacji kiedy np. przyjadą goście, kurier z przesyłką lub jesteś na etapie budowy domu i chcesz wpuścić ekipę budowlaną bez przyjeżdżania na działkę.

Automatyczne włączanie oświetlenia

Nie szukaj w ciemności przełącznika. Światła automatycznie włączą się kiedy rozbroisz alarm po powrocie do domu lub kiedy wejdziesz do konkretnego pomieszczenia. Z łatwością ustawisz, które światła mają się włączyć w poszczególnych pokojach.

Sposoby sterowania Twoim inteligentnym domem

Zawsze masz do wyboru kilka wygodnych sposobów obsługi automatyki w Twoim domu.