Alarm do domu

Alarm do domu

Alarmy do domów jednorodzinnych z reguły wyposażone są w bardziej rozbudowaną centralę alarmową. Umożliwia ona podłączenie większej ilości czujek ruchu, czujek pożarowych i zalania, sygnalizatorów czy klawiatur obsługujących system alarmowy. Bardzo często do takiego alarmu dodaje się moduły sterujące np. automatycznym podlewaniem trawnika lub otwieraniem bramy garażowej, a także umożliwiające sterowanie ogrzewaniem lub oświetleniem domu.

Montowane przez nas alarmy domowe firmy Jablotron oparte są na cyfrowej magistrali do transmisji danych, dzięki czemu instalacja okablowania jest uproszczona, a sam system alarmowy jest niezawodny i mniej podatny na zakłócenia. W zależności od potrzeb alarm do domu może być również wyposażony w moduł bezprzewodowy. Dzięki niemu mamy możliwość podłączenia dodatkowych elementów systemu w miejscach, gdzie nie są doprowadzone przewody instalacji alarmowej.

Alarmy bezprzewodowe

Jeśli chciałbyś zamontować system alarmowy do domu, który jest już wykończony i nie ma możliwości położenia w nim instalacji przewodowej, możemy zamontować w pełni funkcjonalny alarm bezprzewodowy. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne, szybkie i mniej kłopotliwe w montażu, a jednocześnie zapewniające takie same funkcje i poziom bezpieczeństwa co alarm przewodowy. Wyższy koszt zakupu czujek bezprzewodowych jest rekompensowany przez brak kosztów instalacji okablowania. Dzięki zaawansowanemu protokołowi do przesyłu danych system bezprzewodowy jest niezawodny i bezpieczny, a żywotność baterii w czujkach wynosi ok. 2-3 lat.

Przykładowe rozwiązania:

Automatyczne sterowanie ogrzewaniem

System alarmowy możesz wykorzystać do sterowania temperaturą w domu. Żądaną temperaturę i godziny, w których ma działać ogrzewanie możesz zaprogramować w termostatach. System może automatycznie zmienić temperaturę z komfortowej na ekonomiczną po jego uzbrojeniu, a za pomocą aplikacji MyJABLOTRON możesz ją zdalnie monitorować i regulować.

Oświetlenie domu i drogi dojazdowej

Oświetlenie domu, podwórka lub drogi dojazdowej możesz włączać i wyłączać aplikacją w swoim telefonie lub tym samym pilotem, którego używasz do uzbrajania alarmu i otwierania bramy garażowej. Możesz również ustawić godziny, w których oświetlenie domu jest włączone, a oświetlenie drogi dojazdowej aktywować automatycznie na czas np. 5 minut po otwarciu bramy garażowej lub wjazdowej.

Otwieranie bramy garażowej

Nie musisz już szukać pilota. Dwukrotne mignięcie długimi światłami wystarczy aby otworzyć bramę garażową. Wykorzystując aplikację MyJABLOTRON możesz ją również otworzyć zdalnie w sytuacji kiedy np. przyjadą goście, kurier z przesyłką lub jesteś na etapie budowy domu i chcesz wpuścić ekipę budowlaną bez przyjeżdżania na działkę.

Wykrywanie pożaru i zadymienia

Czujki wykrywające miejscowe podwyższenie temperatury i zadymienie w pomieszczeniach, pozwalają wykryć pożar już na początkowym jego etapie. Dzięki powiadomieniu, które otrzymujemy na nasz telefon (SMS lub połączenie głosowe), możemy od razu zareagować i tym samym skutecznie udaremnić jego rozprzestrzenianie.

Automatyczny zawór wody

W przypadku awarii pralki lub zmywarki i związanym z tym wyciekiem wody, dzięki zainstalowanym czujnikom zalania możesz do minimum ograniczyć powstałe szkody. Po wykryciu zalania przez czujnik uruchamia się zawór, który odcina dopływ wody do całego domu i tym samym zapobiega dalszemu zalewaniu pomieszczeń. W tym samym momencie system poinformuje Cię o zaistniałej sytuacji abyś mógł na nią szybko zareagować.

Automatyczne podlewanie trawnika

Kiedy jesteś poza domem, np. na urlopie możesz zdalnie włączyć podlewanie trawnika za pomocą aplikacji MyJABLOTRON. Możesz tam również ustawić stałe godziny podlewania, aby system uruchamiał je codziennie dla Twojej wygody.

Otwieranie bramy wjazdowej

Nie musisz już szukać oddzielnego pilota aby otworzyć bramę wjazdową – możesz do tego wykorzystać tego samego pilota, którym rozbrajasz i uzbrajasz system alarmowy. Wykorzystując aplikację MyJABLOTRON możesz ją również otworzyć zdalnie w sytuacji kiedy np. przyjadą goście, kurier z przesyłką lub jesteś na etapie budowy domu i chcesz wpuścić ekipę budowlaną bez przyjeżdżania na działkę.

Automatyczne włączanie oświetlenia

Nie musisz już szukać przełącznika w ciemności. Światła automatycznie włączą się kiedy rozbroisz alarm po powrocie do domu lub kiedy wejdziesz do konkretnego pomieszczenia. Z łatwością ustawisz, które światła mają się włączyć w poszczególnych pokojach.